Dar daugiau pavyzdžių, kaip mobiliosios aplikacijos gali pasitarnauti verslui

root Straipsniai Leave a Comment

Mobiliosios aplikacijos

Išmanieji telefonai atveria visiškai naują galimybių pasaulį tiek mažų, tiek didelių įmonių rinkodaros specialistams. Šiuo metu žmonės savo kišenėse nešiojasi viską – pradedant tokiomis specifinėmis priemonėmis kaip GPS, baigiant prie interneto prie interneto pajungtais kompiuterius.

Siūlome daugiau pavyzdžių, kaip mobilios aplikacijos gali pasitarnauti verslui.

Pagal geografinę vietoję parenkami „Push notifications“ (geo-targeted push notifications)

Dar 2010 metais „Google“ kompanijos direktorių valdybos pirmininkas (CEO) Ericas Schmidtas kalbėjo apie daug žadančią beprasidedančią mobiliųjų telefonų erą. Tai reiškia, kad mobilieji įrenginiai automatiškai pristatys vartotojams informaciją, kuri aktuali juos supančioje aplinkoje. E. Schmidtas pateikė pavyzdį, kaip jis eitų kokiu nors San Francisko rajonu ir mobilioji aplikacija tiesiog pateiktų informaciją apie tų vietų, pro kurias jis praeitų, istoriją. Dabar ši technologija tapo realybe ir verslo pagalbininke. Pateikiame keletą pavyzdžių, kaip verslui galėtų pasitarnauti geo-targeted push notification.

  • Pop grupės turo metu tam tikro miesto fanai gali būti informuojami, kad bilietai jau beveik parduoti ir priminti koncertų lankytojams, kad šie paskubėtų ir nepraleistų renginio.
  • Pasaulinių prekių ženklų parduotuvių tinklas galėtų siųsti pranešimus apie pasiūlymus, skirtus specialiai tam tikro miesto ar regiono pirkėjams.
  • Parduotuvė galėtų pranešti apie lietsargių išpardavimą, jeigu tą dieną prognozuojamas lietus.

Papildomų pardavimų galimybės

Viena iš didžiausių galimybių verslui maksimizuoti pelną panaudojant mobiliąsias aplikacijas – tai, kad išmanieji telefonai sukūrė naują apsipirkimo ir įsitraukimo (engagement) pasaulį išmaniajame telefone. Ryšys tarp kliento ir verslo tapo betarpiškesnis ir nepriklausomas nuo geografinės padėties.

Kas rytinės kelionės į darbą, stovėjimas eilėje prie kino bilietų ar sėdėjimas priimamajame pas gydytoją yra tas metas, kai žmonės naudodamiesi mobiliais telefonais galėtų apsipirkti ar naudotis Jūsų siūlomomis prekėmis ir paslaugomis.

Šis laisvas laikas, kurį žmonės anksčiau naudodavo skaitymui, dabar gali būti panaudotas vartotojų įtraukimui. Mobilioji aplikacija maksimaliai padidina vartotojų įtraukimo galimybes šiuo laisvu laiku.

„Push notifications“ gali priminti vartotojams apie ištuštėjusį pirkinių krepšelį, paskatindami klientą apsipirkti. Kuo paprastesnis/tolygesnis prisijungimo prie paskyros ir atsiskaitymo procesas, tuo daugiau šansų, kad klientas, procesą baigs apsipirkimu. Geografiškai nukreipta reklama

Klasikinis gerai suorientuotos reklamos pavyzdys yra: potencialus namų savininkas, kasdienėje kelionėje iš darbo įstrigęs spūstyje, pro langą pamato pranešimą apie naujai vystomą būtų kompleksą, kuriame rašoma: „Jei gyventumėte čia, jau būtumėte namie“.

Dabar padauginkite šią istoriją milijardą kartų ir gausite šiuolaikinę išmaniojo telefono įgalintą reklamą. Ši išmani reklama gali pasiekti vartotojus pagal jų buvimo vietą, rodyti reklamą, kuri yra optimizuota pagal geografinę vietovę ir kontekstą.

Verslai gali daryti nuo karštų pasiūlymų iki reklamos kampanijų, paremtų tais faktoriais, kurie veikia tam tikrame geografiniame regione. Jei taip pat gali rodyti kuponus potencialiems vartotojams, esantiems netoliese, arba padėti vartotojams susirasti reikiamą pardavėją reklamuojant tiesiog žemėlapyje.

Dinaminiai pasiūlymai

Kai pasitelkiate technologijas, tokias kaip „push notifications“ arba taikymą pagal vietovę, prasideda stebuklai. Verslo įmonės gali naudoti duomenis, surinktus iš vartotojo geografinės vietos nustatymo sistemos, dėl ko atsirado galimybė pristatyti pasiūlymus ir užsakymus tada, kai prekių pristatymas yra suplanuotas tiksliai reikiamu laiku (just in time).

Antai kino teatrai seansai ir kitos laikui labai jautrios paslaugos, kurios yra iššvaistomos tam tikru metu ir negali būti atstatytos. Teatras gali sekti vartotojus ir tiems, kas yra netoliese bei ką tik pasitikrino seanso laiką, tačiau nespėjo įsigyti bilieto, siųsti kuponus mobiliosios aplikacijos pagalba. Arba baras, kai kažkurį vakarą nėra pakankamai lankytojų, galėtų pasiūlyti iš anksto neplanuotą „laimingą valandą“ pro šalį einantiems pastoviems lankytojams.

„Prastumti pro piltuvėlį“ (pushing through the funnel)

Ar kada įėjote į parduotuvę, apsidairėte ir išėjote nieko nepirkę? Tai vadinama „atšokusiu kamuoliu“ (bounce).

Apsiperkantys internetu „atšoka“ dėl daugelio priežasčių, apsiperkantys mobiliuoju įrenginiu – dėl dar daugiau priežasčių. Vartotojas gali su savimi neturėti kredito kortelės, reikiamos atsiskaitymui, informacijos suvedimas gali būti painus ir varginantis arba jie tiesiog yra išblaškomi ir įsideda telefoną atgal į kišenę.

Laimei, vienas būdas padėti išvengti transakcijos nutraukimo – automatinis adreso suvedimas. Telefone instaliuota GPS sistema gali padėti susekti vartotojo buvimo vietą ir adresą įvesti automatiškai. „Seamles“, lyderiaujanti maisto pristatymo į vietą įmonė, stipriai reklamavo savo mobiliąją aplikaciją, kuri aptinka vartotojo buvimo vietą, automatiškai ją užpildo ir pateikia restoranų sąrašą, kurie yra aplinkui, ir galėtų patiekti maistą į vartotojo buvimo vietą.

Duomenų surinkimas

Vienas iš labai galingų internetinių verslų įrankių yra tas, kad jie gali sekti kliento buvimo vietą nuo to momento, kai jis apsilanko interneto svetainėje. Kas vartotojus sudomino, kas juos atgrasė? Kur tiksliai internetinėje parduotuvėje vartotojai lankėsi, ką jie darė, kai į ją pakliuvo. Svetainės administratoriai į tokius klausimus gali atsakyti labai lengvai.

Tačiau linkime sėkmės tai darant statybinių prekių parduotuvės savininkui! Tai gali būti įmanoma tik tuo atveju, jei parduotuvėje naudojate bevielį internetą (Wi-Fi), prie kurio prisijungia pirkėjų kišenėse ir rankinukuose esantys išmanieji įrenginiai, ir tokiu būdu gali būti sekama kliento buvimo trajektorija.

Išmaniojo mobiliojo įrenginio skleidžiamų signalų surinkimas atskleidžia visiškai naują duomenų surinkimo ir analizės galimybių erą mažmenininkams, kurie įstrigę fiziniame pasaulyje.

Konkuruokite visur

Daugelis fizinių parduotuvių savininkų skundžiasi, kad pirkėjai ateina apsidaryti, t.y., ateina apžiūrėti prekių gyvai, tačiau planuoja pirkimą atlikti internetu, kadangi taip dažniausiai būna pigiau.

Kai tradicinis mažmenininkas šiuo atveju pralaimi, išlošia vartotojas ir internetinės parduotuvė savininkas. Prekių kainų palyginimo įrankis padeda interneto parduotuvėms pritraukti papildomą vartotojų srautą ir paskatinti pardavimus. Pavyzdžiui, „Amazon“ nuėjo tiek toli, kad pasiūlė 5 JAV dolerių nuolaidą pirkėjams, kurie skenavo prekes „Amazon“ išleistu kainų palyginimo įrankiu.

Mobiliosios aplikacijos padeda verslams didinti pajamas daugiausiai dėl padidėjusio efektyvumo. Vietoje to, kad reklamuotumėtės visu spektru, galima vartotojus pasiekti labai taikliai.

Verslai gali pasiekti klientus, kurie seniai buvo užsukę, tačiau šiuo metu yra netoliese. Vartotojai gali apsipirkti trumpų laisvo laiko tarpų metu, kuris anksčiau būtų buvęs iššvaistytas. Verslai gali nukainuoti prekę tiksliai prieš pat prekę nurašant. Visi šie smulkūs niuansai prisideda prie didesnių pajamų ir prie geresnio vartotojų aptarnavimo.

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Norėtumėte gauti mūsų portfolio ar pasiūlymą?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *