5 blogi patarimai apie mobiliąsias aplikacijas

root Straipsniai Leave a Comment

05Nusprendus sukurti mobiliąją aplikaciją savo kompanijai bei jos siūlomiems produktams ir paslaugoms, sulauksite daugybės patarimų, kurie, deja, ne visada gali pasitarnauti.

  1. Mobiliąją aplikaciją būtina užpatentuoti

Tai – vienas blogiausių patarimų, kokio galite sulaukti. Kai sukuriate savo mobiliąją aplikaciją, daugiausiai dėmesio skirkite tam, kad Jūsų kompanija, jos siūlomi produktai ir paslaugos būtų patrauklios vartotojams.

Daugybė žmonių skuba patentuoti aplikacijas, nes baiminasi, kad jų idėjas pavogs konkurentai. Reikėtų pasirinkti tarp to, ar norite turėti patentą, ar sėkmingą verslą.

Ne idėjos padaro Jūsų siūlomą produktą ar paslaugą patraukliu klientams. Antai „Google“ idėja niekuo nesiskyrė nuo 23 kitų paieškos sistemų. Kompanija tapo viena didžiausių pasaulyje dėl to, kaip įgyvendino idėją. Todėl nesibaiminkite, kad kažkas jūsiškę pavogs, veikiau nuspręskite, kaip tą idėją paversti realybe.

Tiesa, patentą rekomenduojame gauti tada, jeigu Jūsų sukurta aplikacija susilauks daug dėmesio ir taps populiari. Kitu atveju tai bus tik laiko ir finansų švaistymas.

  1. Remkitės geriausiais pavyzdžiais

Kurdami ir vystydami savo verslą, visada išklausykite patarimų, tačiau sprendimą priimkite tokį, koks Jums atrodo geriausias. Darykite tai, ko pageidauja Jūsų, o ne kitų įmonių klientai.

Jūsų klientai yra unikalūs, Jūsų mobilioji aplikacija ir jos įgyvendinimas, Jūsų įmonės padėtis rinkoje – taip pat. Net tuo atveju, jeigu Jūsų ir pateikiamo pavyzdžio situacija panaši, daugybė faktorių skiriasi, taigi ar tikrai verta kopijuoti?

  1. Ištirkite rinką

Tradicinis rinkos tyrimas prieš sukuriant savo mobiliąją aplikaciją yra visiškai nenaudingas. Pastaruoju metu daugybė specialistų ginčijasi, ar rinkos tyrimai apskritai duoda daug naudos verslui, tačiau tai – jau atskira diskusija.

Jeigu prieš kurdami aplikaciją paklausite savo klientų, ar jiems Jūsų idėja atrodo naudinga, daugumos atsakymai Jus tik suklaidins. Problema ta, kad žmonės dažnai nežino, ko nori. Jie gali puikiai įvardinti esamas problemas, tačiau Jūsų, kaip verslininkų, užduotis – pasiūlyti būdus, kaip problemą išspręsti už juos.

Labai dažnai sprendimo būdas neateina greitai. Klientų nuomonė ir atsiliepimai yra labai svarbūs tuo atveju, kai norite nustatyti, ar Jūsų sprendimai ir idėjų įgyvendinimas veikia. Patogiausias būdas tai padaryti – sukurti pirminę aplikacijos versiją ir stebėti klientų elgseną ja naudojantis.

  1. Sukurkite aplikacijas visoms platformoms

Nors visi verslininkai siekia nuo pirmos dienos pasiekti kiekvieną potencialų klientą, realybėje, deja, tai nelabai įmanoma. Jeigu keli tūkstančiai ar net milijonai vartotojų yra Jūsų tikslinė klientų auditorija, tam, kad pasiektumėte juos visus, prireiks šiek tiek laiko.

Efektyvi rinkodara yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria verslininkai. Sukurkite aplikaciją vienoje platformoje („iOS“ arba „Android“) ir pirmiausiai bandykite pasiekti klientus, kurie ja naudojasi.

Kai sukurskite ką nors, ko klientams tikrai reikia, galėsite nesunkiai tai atkartoti kitoje platformoje. Pavyzdžiui, „Instagram“ pirmiausiai buvo sukurta išskirtinai „iOS“ vartotojams, „Android“ versija pasirodė tik praėjus dvejiems metams.

Sukurti aplikaciją, kuri nebus populiari, visoms platformoms, Jums vėl kainuos daug laiko ir sudarys nereikalingų išlaidų.

  1. Gerą aplikaciją reikia sukurti iš pirmo karto

Beveik visos aplikacijos, kuriomis naudojatės kasdien, yra sukurtos specialistų, kurie prie jų praleido daugybę valandų. Be to, kiekviena aplikacija, prieš tapdama sėkminga, atsinaujino, pasikeitė dar daugybę kartų.

Didžioji dauguma tikrai populiarų aplikacijų yra versija 2.0 ar net 10.0. Sukurti sėkmingą aplikaciją iš pirmo karto yra beveik neįmanoma.

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Norėtumėte gauti mūsų portfolio ar pasiūlymą?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *